Włos to włókno, które rośnie w tzw. Włosach mieszków włosowych i znajduje się pod skórą. Na obfitej głowie może znajdować się do 110 000 włosów; zwykle spadają między 75 a 150 dziennie, ale stale rosną. Włosy są jedną z cech charakterystycznych ssaków, ponieważ nie tylko ludzie są szare. Widzimy więc, jak szympansy, które żyją między 40 a 45 rokiem życia, dochodzą do starości z siwizną.

Dlaczego siwe włosy?

Naukowcy wyjaśniają, że włosy stają się białe, gdy komórki korzenia włosa przestają wytwarzać pigmenty o tym kolorze i wytwarzają nadtlenek wodoru. Chociaż proces ten nie zawsze jest związany z wiekiem, główną przyczyną jest starzenie się. Tak jak wiele z naszych cech fizycznych, jak kolor oczu, siwizna również jest dziedziczna. Jeśli ojciec siwieje wcześnie, dziecko ma jedno duże prawdopodobieństwo wyzdrowienia, ponieważ siwa jest dziedziczona.

Inne czynniki powodujące siwienie

Ale są też inne czynniki, które wpływają na wygląd włosów, ponieważ nie wszystko jest w stu procentach dziedziczone i może objawiać się w różnych okresach życia. Wśród nich znajdują się schorzenia gruczołu tarczowego, bielactwo, które również generuje białe plamy na skórze oraz niedobór witaminy B12, odwracalny, jeśli przywraca równowagę tej witaminy w organizmie.

Czy stres szarzeje?

Stwierdzono również związek między sytuacjami stresowymi a początkiem przedwczesnego siwienia. Chociaż mit, który może pojawić się w ciągu jednej nocy z powodu intensywnego stresu, nie został potwierdzony nawet przez naukę. W Marie Antoinette, żonie Ludwika XVI we Francji, legenda historyczna, która szarzała od nocy do rana w godzinach przed śmiercią na gilotynie, ofierze rodzącej się rewolucji francuskiej. Dlatego nagłe pojawienie się siwych włosów u osoby nazywa się zespołem Marii Antoniny.

Alternatywy dla siwych włosów

Chociaż wśród alternatyw dla pokrycia siwych włosów znajduje się włosy farbowane, wielu wybiera urlop, aby zaprzeczyć, jaką biologię narzuciła ich włosom. Styliści fryzjerscy doradzają w przypadku wybierania szarości, wybierają kroje nowoczesne, w których styl maskuje biel. Mężczyźni zwykli golić głowę, aby zachować jeden znak nowoczesny, aktywny i młodzieńczy.

Szczęśliwa adaptacja

Są tacy, którzy stanowią najlepszą formę piękna, które jest akceptowane, ponieważ wyraża się na różnych etapach życia. Choć dla niektórych siwe włosy są synonimem starości, dla innych są synonimem dojrzałości i elegancji. Chociaż istnieją już pewne badania w etapach zaawansowanych, w których próbuje się odwrócić proces depigmentacji prowadzący do postawienia ludzi „białych na szarych”. Kolejna walka o zatrzymanie upływu czasu i odwrócenie nieodwracalnego?

Dlaczego pojawiają się siwe włosy? Główne typy i czynniki

Z pewnością czasami zastanawiałeś się, dlaczego pojawiają się siwe włosy, te włosy lub pasma, które przechodzą od zwykłego koloru włosów do szarego lub białego. Dziś powiemy Ci, dlaczego nie powinieneś martwić się o jego pojawienie się i pochodzenie, które motywuje pojawienie się siwych włosów.

¿Jaki jest powód pojawienia się siwych włosów?

Staną się szare lub białe z powodu jednej utraty pigmentacji. W szczególności, jeśli nadejście tych barwników do jednej utraty melaniny jest stopniowe, stosunek chemii reakcji w łańcuchu, który zaczyna się od redukcji jednego enzymu (MSR), który neutralizuje nadtlenek wodoru wytwarzany i którego działanie hamuje inny enzym wymagany do produkcja melaniny.

Wspaniałe cechy i chociaż mogą być wytwarzane przez każdą patologię, często pojawienie się szarości odpowiada zaawansowanemu wiekowi. Dane, które podajemy, szacujemy, że od 6 do 23% populacji na świecie będzie miało 50% siwienia włosów w wieku 50 lat.

W zależności od momentu, w którym się pojawiają lub formy, którą przedstawiają, według specjalistycznej witryny Infocanas znajdujemy cztery rodzaje szarości . To tak, wszystkie z nich powstają z powodu utraty melaniny:

  • Fizjologiczne lub starzejące się włosy siwe: Dzieje się tak z powodu naturalnego starzenia się osoby. Wśród jego cech umożliwiających rozpoznanie pierwszego obszaru dotkniętego chorobą są skronie, które następnie rozciągają się do części tylnej części głowy, aby zakończyć zakrywanie całością.
  • Przedwczesne siwienie: pojawia się przed ukończeniem 20 lat u rasy białej lub przed 30 rokiem życia u ludzi rasy czarnej, chociaż w niektórych przypadkach bardziej nietypowe mogą wynikać z dzieciństwa.
  • Polioza: W tym przypadku mówimy o szarzeniu umiejscowionego charakteru, co dotyczy w szczególności kosmyków, a także brwi czy rzęs. Zwykle mają swój początek w jednym procesie i przez niektórych dermatologów uważa się, że siwieje on przedwcześnie.
  • Kanały pierścieniowe: Główną cechą jest nieciągłość, a siwo-białe włosy wydają się luźne i ogólnie rozłożone na głowie, chociaż mogą również występować w grupach lub kępkach.

Główne przyczyny pojawienia się siwych włosów

Jak już widzieliśmy, istnieją różne rodzaje szarości i wszystkie z nich są spowodowane utratą melaniny, chociaż są różne czynniki, którym zawdzięczają swoje pochodzenie:

  • Upływ czasu lub naturalne starzenie się: zmiany włosów pojawiają się wraz z upływem lat. Ludzie rasy kaukaskiej zauważają starzenie się włosów w wieku około 30 lat, podczas gdy osoby z Azji zwykle zaczynają mieć siwe włosy w wieku 40 lat, a osoby czarne w wieku około 50 lat.
  • Genetyka dziedziczenia: Bez wątpienia jest to czynnik najważniejszy, przejawiający się zwłaszcza w poliozy. Spójrz na włosy tych, którzy Cię poprzedzili i dowiedz się w ten sposób, jakie są Twoje szanse na posiadanie siwych włosów.
  • Stres: Szczególnie przewlekły stres może powodować pojawienie się siwych włosów, motywowanych problemami hormonalnymi. Stres przewlekły i niepokój mogą wynikać z problemów emocjonalnych, osobistych lub biznesowych, od troski o zdrowie po żałobę po stracie bliskiej osoby.
  • Słaba podaż: Jeśli brakuje Ci pewnych składników odżywczych i witamin, takich jak żelazo, krzemionka, cynk lub miedź, a także z powodu braku witamin B1 i B2 (tiamina i ryboflawina), twoje włosy mogą cierpieć i przyspieszyć utratę melaniny.
  • Różne choroby: Niedoczynność tarczycy lub niedokrwistość złośliwa, związana z niedoborem witaminy B12, bielactwo lub zespół Waardenburga, następstwo patologii „ Basedowa ” to tylko niektóre z chorób, które prowadzą do pojawienia się siwych włosów. Mogą również pojawić się jako przeciwwskazania do stosowania niektórych leków bez trwałego charakteru.
  • Inne przyczyny: Spożycie tytoniu i / lub alkoholu oraz długotrwałe złe traktowanie włosów – brak higieny naczyń włosowatych, bardzo gorąca woda lub nadmierne używanie suszarki, pincety lub żelazka – może powodować siwienie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *